Relacja z wydarzenia „Szybkie randki z pracodawcą”

29 listopada w Akademickim Biurze Karier odbyło się niezwykłe przedsięwzięcie pod nazwą „Szybkie randki z pracodawcą”. To już trzecia edycja tego wydarzenia. W wydarzeniu udział wzięło 27 studentów i absolwentów UJK reprezentujących 10 kierunków oraz 9 przedsiębiorstw z regionu świętokrzyskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem oraz powitaniem wszystkich zaproszonych gości. Następnie przyszedł czas na randkowanie- czyli na indywidualne rozmowy z pracodawcami. Aby wszyscy studenci mieli szansę porozmawiać z każdym z pracodawców zostali podzieleni na trzy dziewięcioosobowe grupy, w obrębie których co kilka minut zmieniali stolik celem poznania oferty kolejnego przedsiębiorstwa.

Podczas tych krótkich rozmów studenci mieli okazje choć przez chwilę poczuć się jak na rozmowie kwalifikacyjnej. Ponadto dowiedzieli się także jakie umiejętności oraz kompetencje (miękkie i twarde) trzeba posiadać, aby stać się atrakcyjnym kandydatem na pracownika w danej branży.

Na zakończenie studenci zapytani co wynieśli ze spotkania zgodnie odpowiedzieli: lżejsze teczki (będące wynikiem zostawienia CV), zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne, a także wiarę w siebie i we własne możliwości.