Administrator ds. ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa w Świętokrzyskim Kampusie Laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM)

Rodzaj oferty: Praca

GUM jest krajową instytucją metrologiczną. Działa na rzecz zagwarantowania zdolności pomiarowych niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju gospodarki oraz zapewnienia
odpowiedniego poziomu jakości życia i zabezpieczenia interesów obywateli. Dostarcza nowoczesną wiedzę o pomiarach, udostępnia infrastrukturę pomiarową, wykonuje usługi metrologiczne na najwyższym poziomie w kraju oraz sprawuje nadzór nad przyrządami
pomiarowymi i podmiotami podlegającymi regulacjom prawnym w tym zakresie. Jest istotnym i niezbędnym elementem krajowego systemu miar oraz reprezentuje Polskę na międzynarodowej arenie metrologicznej.

1. Administrowanie i zapewnienie ciągłości działania technicznych systemów ochrony obiektu ŚKLGUM: monitoringu wizyjnego, systemu kontroli dostępu, urządzeń sygnalizacji włamania i napadu oraz elektronicznej ewidencji kluczy.
2. Zapewnienie zgodności technicznych systemów bezpieczeństwa z wymaganiami Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
3. Modernizowanie istniejących komponentów ochrony obiektu ŚKLGUM, przedstawianie w tym zakresie propozycji rozwiązań systemowych adekwatnych do bieżących potrzeb i zagrożeń dla bezpieczeństwa ŚKLGUM.
4. Tworzenie stref ochronnych oraz nadawanie uprawnień.
5. Prowadzenie dokumentacji technicznej rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa fizycznego oraz funkcjonowania technicznych systemów ochrony obiektu ŚKLGUM i jej aktualizacja.
6. Udział w definiowaniu wymagań oraz przygotowaniu regulacji wewnętrznych w zakresie procedur bezpieczeństwa fizycznego i zabezpieczeń technicznych ŚKLGUM.
7. Sprawowanie nadzoru nad ochroną fizyczną ŚKLGUM.
8. Zarządzanie systemami przepustkowymi, w tym wydawanie i ewidencjonowanie kart, identyfikatorów oraz przepustek samochodowych.
9. Kontrolowanie poprawności funkcjonowania i eksploatacji elektronicznych oraz mechanicznych systemów zabezpieczeń, przeprowadzanie testów sprzętu i oprogramowania dla potrzeb elektronicznych systemów zabezpieczeń, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów pojawiających się w pracujących systemach.
10. Wykonywanie innych poleceń przełożonego związanych ze specyfiką stanowiska pracy.

• wykształcenia średniego z zakresu elektroniki, informatyki lub pokrewne,
• doświadczenie zawodowe – co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku związanym z kierowaniem ochroną obiektów, w tym administrowaniem systemem ochrony technicznej,
• praktycznej znajomości budowy, instalacji i zasad eksploatacji systemów ochrony technicznej,
• znajomości konserwacji oraz funkcjonowania elektronicznych systemów alarmowych i mechanicznych urządzeń zabezpieczających,
• znajomości przepisów ustaw: o ochronie osób i mienia, o ochronie informacji niejawnych, o ochronie danych osobowych, o zarządzaniu kryzysowym,
• umiejętności: współpracy, komunikacji, rozwiązywania problemów, odpowiedzialności, zorientowania na osiąganie celów, organizacji pracy,
• umiejętności obsługi pakietu MS Office.

• stabilne warunki zatrudnienia – umowę o pracę – w dynamicznie rozwijającej się krajowej instytucji metrologicznej,
• szkolenia oraz możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych,
• otwarte i przyjazne środowisko pracy,
• dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• trzynaste wynagrodzenie,
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
• możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie i dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką oraz karty MultiSport.
• rozbudowane zaplecze socjalne: sala zabaw dla dzieci pracowników, pokój dla matek karmiących, pokój do wypoczynku (chillout room),
• docelowo na stanowisku praca będzie wykonywania w systemie równoważnego czasu pracy w wymiarze 12 h w trybie zmianowym.

Lokalizacja miejsca pracy: Kielce, ul. Wrzosowa 46

Termin ważności oferty: 2023-07-31