ABK

Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach

KAWIARENKI BIZNESOWE


Czy wiesz, czego oczekuje od Ciebie Twój przyszły pracodawca? Co zwiększa szanse „świeżo upieczonego” absolwenta? Posiadanie tych informacji jest kluczowe w podejmowaniu efektywnych decyzji i skutecznym przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy. Stanowi cenną wskazówkę pozwalającą na przeanalizowanie posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Umożliwia podjęcie decyzji w jakich szkoleniach uczestniczyć, jakie aktywności podejmować, jakich języków obcych się uczyć. Oczekiwania pracodawców są prezentowane podczas corocznej edycji „Kawiarenek Biznesowych”.


O WYDARZENIU
„Kawiarenki Biznesowe” skierowane są do wszystkich studentów, którzy chcieliby poznać obecną sytuację na rynku pracy, "model" idealnego kandydata,  i wiele innych aspektów pracy z punktu widzenia pracodawcy.


W trakcie wydarzenia w przyjemnej, luźnej i pobudzonej dobrą kawą atmosferze, zaproszeni goście podpowiadają, co wpływa na szanse przyszłych absolwentów na rynku pracy, w rozwój których kompetencji należy inwestować czas i zasoby, aby osiągnąć sukces zawodowy, jakie korzyści niesie dla młodych ludzi ścieżka zawodowa w średniej lub małej firmie, a jakie w założonej działalności gospodarczej, czy wizerunek kandydata ma wpływ na powodzenie w procesie selekcji, jakie są możliwości działań studentów w III sektorze.


W ramach corocznego wydarzenia uczestnicy mają niepowtarzalną okazję poznania lokalnych przedsiębiorców, nawiązania dialogu i zaprezentowanie im swojego potencjału, czego efektem są propozycje rozmów rekrutacyjnych.