Relacja z warsztatów w ramach Światowego Dnia Kobiety Przedsiębiorczej

W ramach obchodów Dnia Kobiety Przedsiębiorczej 21 listopada w Akademickim Biurze Karier odbyły się  warsztaty z zakresu, fizjoterapii, marketingu, prawa i psychologii prowadzone przez Kobiety Przedsiębiorcze- Annę Stawiarz, Ewę Trybulak, Agnieszkę Pisarek i Iwonę Strzałkowską-Nowak.   W tym ważnym, a za razem interesującym przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu studentów i absolwentów różnych kierunków  UJK w Kielcach. Jeśli tak to zapraszamy do lektury  podsumowującej wszystkie  warsztaty.

Zacznijmy więc od małej rozgrzewki czyli  warsztatów prowadzonych przez Annę Stawiarz  z zakresu „Technik zawodu fizjoterapeuty”, podczas których nasi studenci dowiedzieli się jakie kroki należy podjąć , aby osiągnąć sukces w tym zawodzie. Zdaniem Pani Anny młodzi nie powinni czekać na ukończenie studiów tylko zdobywać doświadczenie już w trakcie ich trwania, brać udział w warsztatach, a także pozyskiwać wiedzę z książek – najlepiej skupiając się na jednym wybranym obszarze anatomicznym. W trakcie spotkania przed studentami zostały postawione pytania, celem których było uświadomienie im
w którym kierunku chcą podążać. Gdyż określenie, co chce się robić  to pierwszy
i najważniejszy krok do sukcesu na drodze zawodowej.  Na koniec, przyszli fizjoterapeuci wzięli udział zabawie z satysfakcjonującymi nagrodami. Najbardziej interesujące wypowiedzi zostaną nagrodzone przez gabinet fizjoterapii  MMed Stawiarz i Smardziewski (MMed.).

Gdy fani fizjoterapii odkrywali kolejne tajemnice ludzkiej anatomii miłośnicy marketingu pod przewodnictwem Ewy Trybulak – właścicielki firmy „Park Promocji”  poznawali tajniki „Event Marketingu”. Podczas tych warsztatów studenci mieli okazję dowiedzieć się czym jest „Event Marketing”, a także poznać ciekawe i często nietypowe kampanie marketingowe. Jedną z nich było promowanie wegetariańskiego mleka „Tymbark”  Pani Ewa podczas spotkania podeszła do uczestników w sposób indywidualny pytając o plany zawodowe, celem wskazania im właściwej ścieżki kariery. Uświadamiając tym samym, że marketing stosowany jest nie tylko przez dziennikarzy. Ostatnim i najciekawszym elementem warsztatów było przełożenie teorii na praktykę. Podczas której uczestnicy podzieleni na trzy grupy rozpisali plan marketingowy do końca roku akademickiego. Począwszy od charytatywnych Mikołajek, przez Bal przebierańców dla singli stanowiący alternatywne święto Walentynek, kończąc na  pokazie mody eko „Ekolans” realizowany w ramach tegorocznych Juwenaliów. Wszystkie grupy wykonały to zadanie celująco.

Dla pasjonatów historii i prawa, przeprowadzono warsztaty
z zakresu prawa prowadzone przez Agnieszkę Pisarek – radczynie prawną, która krótko,
lecz rzeczowo zdradziła uczestnikom historię swojej kariery. W dalszej części spotkania podobnie jak na w.w warsztatach przyszedł czas na bliższe poznanie uczestników i określenie ich planów zawodowych. Gdyż jak wiadomo prawo, to szeroka dziedzina nauk, w której można karać, bronić i oskarżać. Kiedy było już wiadomo kto jest kim przyszedł czas na przejście
do meritum sprawy – czyli przedstawienie zawodu prawnika obecnego w firmach, serialach
a także szeroko rozumianej popkulturze. Zadaniem uczestników było odegranie scenki sądowej, w której ochotnicy wcielili się w rolę sędziego, prokuratora, oskarżonego
i poszkodowanego. Celem tego zadania było ukazanie jak naprawdę wygląda proces sądowy. Ostatnim elementem spotkania był czas na zadawanie pytań.

Skoro przez warsztaty z fizjoterapii nasi studenci dowiedzieli się jak dbać o formę fizyczną, to warto też zgłębić ich wiedzę na temat zdrowia psychicznego. dzięki uprzejmości magister Iwony Strzałkowskie-Nowak  psychoterapeutki z „Gabinetu Terapeutycznego Wyobrażenia a Rzeczywistość”  odbyły się warsztaty z psychoterapii. Podczas spotkania prowadząca zaprezentowała swoja drogę zawodową uwzględniając najważniejsze lata swojej działalności. Począwszy od studiów, powstania logo, które sama stworzyła po otworzenie swojego wymarzonego gabinetu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poza tym Pani Iwona przedstawiła uczestnikom najważniejsze według niej sposoby na sukces. Wśród których bez wątpienia kluczową rolę odgrywa odpowiedzialność.  Ponadto aby zaistnieć ważne jest prowadzenie własnych social mediów, a także ranie udziału w różnych warsztatach tak, aby przyszli pacjenci/ klienci mogli poznać swojego przyszłego terapeutę. Na koniec przyszedł czas na integrację, w ramach której  uczestnicy mieli szansę wcielić się w rolę rodzica (nadopiekuńczego, kontrolującego, czy też roszczeniowego) i terapeuty. Pod koniec Pani Iwona omówiła oraz wskazała ewentualne rozwiązania na wszystkie trudne przypadki rodziców.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Annie Stawiarz, Ewie Trybulak, Agnieszce Pisarek oraz Iwonie Strzałkowskiej-Nowak- Kobietom Biznesu, które pomimo licznych obowiązków znalazły czas, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami
 i absolwentami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To był naprawdę wspaniały dzień.