Praktyki z zakresu dziennikarstwa

Rodzaj oferty: Praktyki

Fundacja na rzecz promocji i rozwoju Głos Młodych to organizacja pozarządowa o charakterze non-profit.

Ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie wykorzystania posiadanej wiedzy w celu jej praktycznego wykorzystania – zdobycie doświadczenia będącego przepustką do przyszłej kariery i osiągnięcia zaplanowanych celów.

Organizujemy praktyki z zakresu tłumaczeń, dziennikarstwa, redakcji, copywritingu, SEO copywritingu, social media, marketingu internetowego, grafiki, programowania, HR, administracji, zarządzania i prawa w biznesie, prawa, księgowości, europeistyki, prawa europejskiego, stosunków międzynarodowych, wschodoznawstwa oraz marketingu politycznego.

Praktyki dziennikarskie swoim zakresem obejmują:

-zbieranie i interpretację informacji pod kątem przydatności do wykorzystania w tworzeniu publikacji;

-pisanie i redakcję tekstów o zróżnicowanej tematyce, stylistyce, realizujących różnorodne reguły gatunkowe i cele komunikacyjne;

-wsparcie obsługi strony internetowej w ramach publikacji tekstów;

-współpracę z grafikami, fotoreporterami i działem technicznym w celu nadania odpowiedniego kształtu graficznego i wizualnego materiałom przeznaczonym do publikacji (m.in. Adobe Photoshop);

-utrzymywanie kontaktu z odbiorcami (czytelnikami) w celu poznania ich zainteresowań i opinii lub wpływania na nią przy wykorzystaniu social mediów;

-uczestniczenie w dialogu społecznym na ważne i aktualne tematy, kształtowanie postaw sprzyjających przestrzeganiu demokratycznych reguł życia społecznego i politycznego.

Fundacja posiada własne portale o nazwie https://pressglobal.pl/  i  http://gloswschodu.org/

Status studenta lub absolwenta

– praktyki uczelniane
– praktyki w celu zdobycia doświadczenia (pozauczelniane)

Praktyki są zdalne – każdy praktykant otrzymuje swojego koordynatora praktyk z którym utrzymuje kontakt  poprzez Skype. Praktyki są dostosowane do możliwości czasowych Praktykanta!

Preferowany przez nas minimalny wymiar godzinowy praktyk to 160 h.

Podczas praktyk uwzględniamy programy edukacyjne poszczególnych uczelni zawarte w Regulaminach Praktyk. Na zakończenie wystawiamy stosowne dokumenty, a najlepsi otrzymują referencje i rekomendacje wraz z dokładnym opisem swoich osiągnięć i umiejętności.

Lokalizacja miejsca pracy: Rokietnica

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV, Regulaminu Praktyk, Programu Praktyk oraz innych niezbędnych dokumentów z uczelni na adres e-mailowy: rekrutacjaglosmlodych@gmail.com

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Józefem Protasewiczem – prezesem zarządu Fundacji pod numerem: 794-250-440

Termin ważności oferty: 2024-01-31