WARSZTATY Z ABW „Reagowanie na zdarzenia o charakterze terrorystycznym” 18.04.2023 r.

Warsztaty z ekspertem Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – „Reagowanie na zdarzenia o charakterze terrorystycznym”.

Drodzy studenci,

Zapraszamy do wzięcia udziału w praktycznym warsztacie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To wspaniała okazja by poznać tą służbę oraz zaczerpnąć wiedzy jak się zachować w danych sytuacjach zagrożenia.

PROGRAM WARSZTATÓW:

• Typologia zagrożeń terrorystycznych w Polsce;
  • Wewnętrzne i zewnętrzne zagrożenia o charakterze terrorystycznym dla obywateli RP;
  • Procedury na wypadek otrzymania niebezpiecznej przesyłki mogącej zawierać środki CBRN;
  • Rekomendowane zachowania na wypadek pozostawienia bez kontroli toreb i plecaków (podejrzenie wykorzystania materiałów wybuchowych);
  • Rekomendowane zachowania w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego (atak masowego zabójcy, atak z wykorzystaniem materiałów wybuchowych);
  • Rekomendowane zachowania w przypadku znalezienia się w sytuacji zakładniczej.

Spotkanie zostanie przeprowadzone przez eksperta Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Po oficjalnym spotkaniu będzie możliwość odbycia indywidualnych rozmów z funkcjonariuszami ABW.

Termin: 18.04.2023 r.

Godzina: 10:15-13:15

Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, budynek G, aula B4

Zapisy do 14.04.2023 r. :

• abk@ujk.edu.pl (prosimy podać imię, nazwisko, rok, kierunek studiów oraz telefon kontaktowy)
  • 509 711 480

Serdecznie zapraszamy!