7. EDYCJA AKADEMICKICH TARGÓW PRACY 06.06.2024 r.

Akademickie Targi Pracy są coroczną inicjatywą Akademickiego Biura Karier UJK w Kielcach. Udział w nich stwarza wiele możliwości zawodowych zarówno studentom, jak i wystawcom. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wzrasta bowiem świadomość studentów w zakresie konieczności poznania regionalnego rynku pracy jeszcze na etapie edukacji. Coraz częściej też młodzi ludzie widzą potrzebę podejmowania inicjatyw pozauczelnianych i nabywania doświadczenia zawodowego w trakcie studiów. Pracodawcy doceniają aktywność studentów i oferują coraz więcej  możliwości zatrudniania studenta Uniwersytetu.

Wzięcie udziału w wydarzeniu wiąże się z licznymi korzyściami dla studenta i absolwenta:

-możliwość analizy aktualnych ofert pracy/płatnych staży, praktyk i wolontariatu;

-poznanie specyfiki regionalnego rynku pracy, w tym oczekiwań pracodawców w stosunku do absolwenta Uniwersytetu;

-zdobycie wiedzy na temat bezpłatnych szkoleń;

-odwiedzenie kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu;

-przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z wystawcami;

-pozyskanie informacji od przedstawicieli HR dotyczących trendów w CV i nowoczesnych procesów rekrutacyjnych;

-pogłębienie wiedzy na temat ścieżek zawodowych na poszczególnych stanowiskach.

Wzorem roku ubiegłego zaprosiliśmy do udziału  Studenckie Koła Naukowe otwarte na pozyskanie nowych członków, które również podzielą się swoimi sukcesami oraz efektami działalności.

Termin: 06.06.2024 r.

Czas: 10:00-12:30

Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i przyrodniczych, budynek G, parter

Informacje na temat zaproszonych firm oraz Studenckich Kół Naukowych będą cyklicznie dodawane na naszej stronie FB: https://www.facebook.com/abkujk

Wydarzeniem towarzyszącym Akademickim Targom Pracy będą warsztaty kompetencji miękkich z zakresu komunikacji. Zasadność organizacji warsztatów z tego obszaru jest istotna, bowiem komunikacja jest jedną z oczekiwanych kompetencji miękkich przez pracodawców.

Czas trwania warsztatów: 11:00-13:00

Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, budynek G, s. A8

Zapisy do 24.05.2024 r.

-e-mail: abk@ujk.edu.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska, kierunku, roku studiów, telefonu kontaktowego oraz dopisek „warsztaty komunikacja”)