Relacja z warsztatów „Klient w kryzysie”

18 stycznia studenci psychologii oraz prawa mieli okazję uczestniczyć w drugich już warsztatach z Funkcjonariuszami Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Kielcach. Tematem przewodnim tego spotkania było poznanie specyfiki i organizacji pracy, w trzeciej co do wielkości formacji mundurowej w Polsce. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się czym jest kryzys, jakie są jego przyczyny oraz skutki, a także co zrobić, aby pomóc osobie dotkniętej kryzysem. Prowadzący opowiedzieli także o tym, jak wesprzeć osoby, którym towarzyszą myśli samobójcze oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobom po próbach samobójczych.

W praktycznej części spotkania studenci zostali podzieleni na trzyosobowe grupy, w których wcielili się w rolę osób dotkniętych kryzysem, osób wspierających i obserwujących. Ćwiczenie to spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników spotkania.

Warsztaty stanowią cykl z spotkań z funkcjonariuszami, kolejne już w maju. Wiecej infomacji na ten temat już wkrótce na naszej stronie www oraz fb (Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach).

Serdecznie zapraszamy.