PODSUMOWANIE IV AKADEMICKICH TARGÓW PRACY

9 czerwca br. na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach zorganizowało IV edycję Akademickich Targów Pracy, które gromadzą w jednym miejscu zaangażowanych pracodawców oraz młodych ludzi chcących świadomie pokierować swoją karierą. To miejsce skuteczniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pomiędzy pracodawcą a studentem.

Udział w wydarzeniu wzięło 51 firm i instytucji reprezentujących region świętokrzyski, którzy łącznie zaoferowali 2218 miejsc pracy, 26 staży, 38 praktyk zawodowych oraz 5 projektów wolontaryjnych.

Aby studenci mogli jak najlepiej przygotować się do rozmów z pracodawcami Akademickie Biuro Karier przygotowało punkt strefy doradczej. Doradcy zawodowi podpowiadali studentom jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej, konsultowali dokumenty aplikacyjne.

Odwiedzający, niezależnie od studiowanego kierunku mogli znaleźć coś dla siebie. Imponujący był również zakres branż: gościliśmy firmy m. in. z obszaru finansów, kadr, administracji, zarządzania, marketingu, obsługi klienta, logistyki, IT, beauty, sił zbrojnych, służb mundurowych, handlu, edukacji oraz HR.

Targi umożliwiają studentom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. To doskonała okazja do nawiązania dialogu z pracodawcami, poznania ich wymagań i oczekiwań względem kandydatów. Mając możliwość zadawania pytań dotyczących nie tylko procesu rekrutacji, ale również pracy w firmie studenci zdobywają niezbędną wiedzę o aktualnych trendach na rynku pracy, co stwarza szansę na wykorzystanie okresu studiów na poszerzenie kwalifikacji zawodowych poprzez udział w dodatkowych praktykach, stażach.

Dla wystawców to okazja na zainteresowanie pracą studentów, pozyskanie nowych pracowników oraz możliwość wzmocnienia wizerunku firmy i budowania marki dobrego pracodawcy w atrakcyjnej grupie docelowej.

Co istotne Akademickie Biuro Karier wydarzenie to kieruje do wszystkich studentów, nie tylko ostatnich roczników, bo  jak podkreślają pracodawcy aktywność prozawodowa podejmowana od pierwszego roku studiów procentuje na przyszłość, a pierwsza obecność na Akademickich Targach Pracy na ostatnim roku studiów to już zdecydowanie za późno.