Młodzieżowy Delegat RP do NATO trwa nabór!

Trwa nabór do programu NATO Youth Delegate of Poland – Młodzieżowy Delegat RP do NATO.

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską apolityczną organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym. Większość z blisko 200 Członków FMD to osoby posiadające już doświadczenie w działalności krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych, pracownicy polskiej administracji publicznej lub instytucji Unii Europejskiej. FMD istnieje od 2002 roku oraz realizuje swoje cele i zadania poprzez Przedstawicielstwa Regionalne FMD w Katowicach, Krakowie, Toruniu, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu.

Program „Młodzieżowy Delegat RP do NATO” to inicjatywa Forum Młodych Dyplomatów, mająca na celu edukowanie polskiej młodzieży w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, struktur i misji NATO oraz działalności Polski w ramach Sojuszu.
Forum Młodych Dyplomatów zaprasza osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa i obronności, do wzięcia udziału w konkursie na Młodzieżowego Delegata RP do NATO. Program ma na celu umożliwienie młodym liderom w wieku 19-29 lat poznania europejskiej klasy ekspertów, uczestnictwo w warsztatach i akademiach tematycznych oraz zapewnienie polskiej młodzieży reprezentacji na najważniejszych wydarzeniach dotyczących bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w Polsce i za granicą.
Program wspierany jest m.in. przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Instytut Nowej Europy, Instytut Studiów Azjatyckich i Globalnych im. Michała Boyma, Akademię Kadr Europejskich, Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, RODM, BIRM i innych.
.
Młodzieżowy Delegat RP do NATO może liczyć na wiele korzyści gwarantowanych przez naszych partnerów.
.
Czas na przesłanie formularza zgłoszeniowego w konkursie upływa 19 września 2021 r.