Dlaczego warto angażować się w wolontariat?

Większość studentów i studentek jeszcze w czasie nauki zastanawia się, jak stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej. Jedną z dróg jest oczywiście praca, ale studenci, którzy poszukują sposobów na rozwijanie swoich kompetencji i uzupełnianie swojego CV, powinni zainteresować się również wolontariatem na studiach.

Wolontariat to nie tylko okazja do niesienia pomocy potrzebującym, ale także szansa na rozwijanie swoich umiejętności interpersonalnych, zdobycie doświadczenia zawodowego i nawiązanie cennych kontaktów. Właśnie dlatego serwis HelloFinance przygotował artykuł o wolontariacie na studiach. Dowiesz się z niego więcej o tym, jak wybrać odpowiedni projekt, jakie korzyści płyną z udziału w wolontariacie i jak uwzględnić go w CV, aby przykuć uwagę potencjalnych pracodawców.

O czym warto pamiętać?

• Ludzie w każdym wieku angażują się w wolontariat
  • Taka działalność przynosi korzyści również wolontariuszom
  • Jeśli masz możliwość – angażuj się w wolontariat związany z Twoim zawodem