Rekordowa frekwencja na spotkaniu studentów z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego

W dniu 24 listopada br. na spotkaniu informacyjnym z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego organizowanym przez Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach padła rekordowa frekwencja.

W wydarzeniu uczestniczyło, aż 120 studentów z kierunku prawa, bezpieczeństwa narodowego, historii, kryminologii stosowanej, filologii angielskiej. Nie zabrakło również studentów studiów niestacjonarnych oraz absolwentów.

Przedstawiciele Agencji poruszyli zagadnienia związane z historycznym zarysem powstania jednostki,  profilem kandydata do służb specjalnych, etapami procesu rekrutacyjnego, zadaniami pracowniczymi, specyfiką pracy a życiem prywatnym, benefitami wynikającymi z zatrudnienia
w agencji. Po części wykładowej z sali padały liczne pytania. Po wydarzeniu, każdy z obecnych studentów mógł bezpośrednio porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Uczestnicy po spotkaniu wyszli z poszerzoną wiedzą o służbie specjalnej, jaką jest ABW, a także zdobyli informacje, które mogą okazać się pomocne w podjęciu świadomej decyzji co do wyboru dalszej ścieżki zawodowej.