Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach we współpracy z firmą EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o. zorganizowało cykl warsztatów, w których uczestniczyło 14 studentów, głównie z kierunków zarządzanie i ekonomia.

Tematyka obejmowała zrządzanie projektami. Największym zainteresowaniem cieszyły się zadania, mające na celu pokazanie realnych sytuacji występujących podczas procesu wdrażania i realizowania projektu. Studentów zaciekawiła również tematyka związana ze strukturami podziału pracy -WBS- Work Breakdown Structure.

Dzięki warsztatom studenci będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym bowiem nabyli umiejętności w zakresie efektywnego planowania wykonywanych zadań.

Jak podkreślają prowadzący-Krzysztof Kieszkowski- specjalista ds. zarządzania projektami oraz Sebastian Gralec- Członek Zarządu EPRD sp. z o.o. studenci mieli okazję zapoznać się z dokumentacją, jaką należy przygotować przed samym rozpoczęciem projektu. Na bazie wiedzy zdobytej na warsztatach uczestnicy do końca lutego mają rozwiązać zadanie konkursowe, a 14.03.2019 zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma możliwość odbycia płatnego stażu w EPRD sp. z o.o.

Tymczasem na gorąco przedstawiamy opinie uczestników na temat warsztatów:

„Najbardziej podobało mi się podejście i ciekawostki merytoryczne odnośnie zarządzania projektami” (Kacper-student ekonomii, III rok)

„Doceniam możliwość poznania ludzi pracujących w branży, której dotyczy mój kierunek studiów”(Mateusz-student zarządzania, V rok)

„Zapoznałem się z praktycznym wykorzystaniem wiedzy zdobytej na studiach”(Mateusz- student zarządzania, V rok)

„Z chwilą dostania zadania konkursowego została uruchomiona dla nas linia telefoniczna oraz adres e- mail, na który możemy zadawać pytania w ramach jakichkolwiek wątpliwości” (Anna- studentka zarządzania, V rok)

„Zapoznałam się z technikami, które pozwalają konstruować plan projektów”(Magdalena-studentka filologii polskiej, I rok)

„Chciałbym mieć możliwość odbycia większej ilość tego typu szkoleń, które są związane z moim kierunkiem studiów
i zainteresowaniami”(Mateusz- student zarządzania, V rok)

„Podobały mi się przede wszystkim zadania oraz forma przekazania treści teoretycznej. Jestem bardzo zadowolona
z uczestnictwa w warsztatach ponieważ nauczyłam się współpracy w grupie, szybkiej analizy powierzonych zadań i te umiejętności chciałabym powielać na przyszłość” (Anna- studentka finansów i rachunkowości, III rok)

Jak widzicie warto angażować się w wydarzenia, jakie przygotowuje dla Was Akademickie Biuro Karier UJK w Kielcach.

Dodajemy jeszcze, że to nie koniec współpracy z firmą EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego SP. z o.o. O kolejnym cyklu warsztatów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie i Facebooku: